DVI

Вівторок, 23.10.2018, 01.39.34
Головна » 2018 » Січень » 9 » Apple приєдналася до консорціуму за участю Google і Microsoft, що розробляє новий відкритий стандарт стиснення онлайн-відео
11.36.12
Apple приєдналася до консорціуму за участю Google і Microsoft, що розробляє новий відкритий стандарт стиснення онлайн-відео
      Компанія Apple без зайвого шуму вступила в організацію Open Media Alliance, куди також входять Amazon, Google, Facebook, Microsoft і інші. У числі перших зміни в складі учасників Open Media Alliance зауважив ресурс CNET.

Відзначимо, що цей консорціум був створений ще в 2015 році, він займається розробкою нового, більш ефективного стандарту стиснення онлайн-відео. Розробка проходить під кодовою назвою AV1.

Мета Open Media Alliance - об'єднати індустрію навколо нового відкритого стандарту. Втім, справжня причина, як влучно зауважує The Verge, криється в небажанні учасників цього об'єднання мати справу з заплутаними ліцензійними схемами галузевої організації HEVC і платити відрахування власникам патентів на кодек H.265, що просувається в якості наступника популярного формату H.264. До слова, до цього моменту Apple робила ставку саме на H.265.

AV1 є подальшим розвитком технологій, розроблених учасниками Open Media Alliance. Сюди входять і напрацювання по проектам Mozilla Daala Initiative і Cisco Thor Project, і кодеки VP9 і VP10 від Google.

Провідні стрімінгові відеосервіси начебто Netflix і Hulu теж є членами Open Media Alliance, обіцяючи надавати всебічну підтримку стандарту, коли він буде готовий. Тепер, коли до проекту приєдналася Apple - остання з п'ятірки найбільших технологічних компаній, AV1 має всі шанси на успіх і цілком може стати стандартом потокового відео за замовчуванням в продуктах Apple.

Джерело: The Verge
Переглядів: 62 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: