DVI

Четвер, 26.04.2018, 07.00.51
Головна » 2016 » Грудень » 23 » Apple і Nokia знову зійшлися в новому патентному протистоянні
09.00.05
Apple і Nokia знову зійшлися в новому патентному протистоянні
      Після декількох років розглядів Apple і Nokia вирішили свої патентні розбіжності в 2011 році. Але зараз патентна війна між компаніями розгорається знову. Цього разу Apple подала антимонопольний позов не проти самої Nokia, а проти сторонніх компаній, які діють від її імені і захищають патентні інтереси (PAE - patent assertion entities). У той же час Nokia безпосередньо звинувачує Apple в незаконному використанні патентів.

Apple стверджує, що Nokia уклала угоди щодо ліцензування патентів на справедливих і розумних умовах (FRAND). Але Nokia передала ці патенти на користь PAE (зокрема, компаніям Acacia Research і Conversant Property Management), щоб ті агресивніше займалися збором грошей, не дотримуючись принципів FRAND. На думку Apple, така практика є неприпустимою, оскільки вона «неконкурентна і образлива» по відношенню до Apple і іншим технологічним компаніям. На відміну від Nokia, компанії PAE не виробляють власних продуктів, а вся їх діяльність заснована навколо патентних судових розглядах. Так, ці компанії судилися з Apple не менше 12 разів тільки в зв'язку з патентами Nokia. Крім того, Acacia Research судилася з Apple більше 40 разів через патенти Nokia і інших компаній. Тому Apple вимагає через суд визнати нелегальну практику частих судових розглядів через патенти, що належать іншим компаніям. Відповідний позов поданий до Каліфорнії.

У той же час Nokia подала кілька окремих судових позовів проти Apple з США і Європі. У них стверджується, що Apple порушує належні Nokia патенти. На думку Nokia, після укладення патентної угоди з Apple, остання «відхиляла наступні пропозиції Nokia щодо ліцензування інших запатентованих винаходів, які використовуються в багатьох продуктах Apple». Таким чином, Apple повинна виплатити додаткові кошти на користь Nokia, так як вона фактично отримує переваги від використання більшої кількості патентів, ніж оплачує відповідно до досягнутих раніше угод. В судовому позові перераховані 32 патенти, які стосуються роботи дисплея, призначеного для користувача інтерфейсу, програмного забезпечення, технології кодування відео. Поки не уточнюється, яку суму грошей Nokia хоче отримати від Apple в якості компенсації за порушення належних їй патентів.

Джерело: The Verge
Переглядів: 188 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: