DVI

Неділя, 21.10.2018, 01.03.03
Головна » 2018 » Жовтень » 7 » ANYmal - чотириногий робот з колесами на кінцях ніг
09.43.41
ANYmal - чотириногий робот з колесами на кінцях ніг
      Інженери Швейцарської вищої технічної школи Цюріха представили робота ANYmal, оснащеного чотирма ногами з колесами на кінцях, здатного активно використовувати два типи рухів.

Як повідомляється, головна особливість ANYmal полягає в алгоритмі, що дозволяє роботу використовувати як колеса, так і ноги. Алгоритм заснований на поширеному в області крокуючих роботів методі пошуку точок нульового моменту, при якому робот розраховує свої рухи таким чином, щоб сума всіх зовнішніх сил була спрямована до поверхні. В даному випадку алгоритм постійно вираховує трикутник, обмежений трьома крапками контакту коліс з поверхнею, всередині якого може розташовуватися точка нульового моменту.

Відзначається, що кожне колесо обладнано власним електромотором, завдяки чому ANYmal може їхати вперед, повертати в режимі ходіння, а також переходити на крок, якщо перед ним знаходиться перешкода. Під час руху робот постійно підлаштовує положення кожної ноги таким чином, щоб мінімізувати переміщення центру мас по висоті.

В майбутньому інженери планують удосконалити алгоритм і навчити робота застосовувати ходьбу і переміщення на колесах одночасно.

Джерело: N+1
Переглядів: 12 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: