DVI

Середовище, 19.06.2019, 06.49.49
Головна » 2013 » Січень » 4 » Анонсована ОС Ubuntu для смартфонів, перші апарати - приблизно через рік
17.14.25
Анонсована ОС Ubuntu для смартфонів, перші апарати - приблизно через рік
                 На даний час на ринку мобільних операційних систем домінує контрольована Google-ом відкрита платформа Android, за якою слідують iOS, BlackBerry, Windows Phone та інші. Втім незабаром вже з’являться і нові ОС: Sailfish, Open webOS, Firefox OS та інші.

Ubuntu, одна з найпопулярніших платформ на базі Linux, готова поборотися за ринок смартфонів. Хоч благом для розробників є те, що смартфони на базі Ubuntu використовуватимуть ті ж драйвери, що і Android-апарати. Дана платформа, як заявляє Canonical, буде добре працювати і на дуже слабких апаратах. Ubuntu для смартфонів уникає Java, на перевагу HTML 5 і власному кодові.

Основну ставку, як і багато хто сьогодні, компанія робить на HTML5-додатки, які дуже легко портувати з інших платформ. Причому додатки через особливі API зможуть взаємодіяти із системними службами апарату. Але Ubuntu не обмежена HTML5. Для просунутих програм та ігор, які активно використовують ресурси смартфона, Ubuntu пропонує можливість розробки на C / C + + і повноцінного використання OpenGL. Компанія підкреслює, що Ubuntu на ПК і на смартфоні по суті одне і те ж, так що додаток, написаний для однієї з цих платформ, може працювати на обох ОС з різними інтерфейсами. На жаль, про плани з підтримки сотень тисяч Android-додатків нічого не повідомляється.

Інтерфейс Ubuntu для смартфонів буде активно використовувати жести

В інтерфейсі операційної системи активно використовуються жести «відтягування» з усіх чотирьох країв екрану, та і навігація по ОС здійснюється в основному подібними жестами. Вже зараз цілком ясно, що ахіллесовою п'ятою платформи буде екосистема. Спочатку ОС вийде на ринок лише з п'ятьма вбудованими додатками, включаючи Facebook, Google Maps, Gmail і Spotify. Найбільшою проблемою на початковому етапі буде переконати користувачів зробити вибір на користь Ubuntu, а ніж більш розвиненим платформам, назразок Android, iOS або Windows Phone.

20-хвилинний анонс планів з розвитку Ubuntu на 2013 рік — відео переважно присвячено версії для смартфонів (приблизно з 6:30)

В середині січня обіцяно появу збірок Ubuntu для власників апаратів Nexus — бажаючі зможуть поставити мобільну ОС самостійно (мабуть, бета-версію, на свій страх і ризик). У планах — також зробити платформу доступною і для інших апаратів з розблокованим завантажувачем.

Мінімальні системні вимоги для платформи наступні:

одноядерний 1-ГГц процесор Cortex A9;
512 Мбайт оперативної пам'яті;
4-8 Гбайт флеш-пам'яті;
мультисенсорний екран.

Також більш потужні смартфони Ubuntu можуть стати основною для настільних систем при підключенні до монітора, для таких апаратів мінімальні вимоги складають:

4-ядерний процесор Cortex A9 або Intel Atom;
більше 1 Гбайт оперативної пам'яті;
більше 32 Гбайт флеш-пам'яті + підтримка карт пам'яті SD;
мультисенсорний екран.


Canonical вважає, що унікальність Ubuntu полягає в тому, що виробники і оператори стільникового зв'язку зможуть поєднати в потужному суперфони можливості телефону, ПК і тонкого клієнта. На даний час жодна компанія не заявила про підтримку платформи і про плани щодо виведення на ринок пристроїв. Однак засновник Canonical і керівник розробки Ubuntu Марк Шаттлворт (Mark Shuttleworth) говорить, що, згідно з його очікуванням, щонайменше один відомий виробник представить апарат в цьому році.


Втім, запуск перших смартфонів, що працюють на Ubuntu, краще чекати на початку 2014 року. Офіційний сайт повідомляє, що ОС буде готова до виходу на ринок в останньому кварталі 2013 року.

З однією з перших демонстрацій Ubuntu для смартфонів можна ознайомитися на представленому відеоролику, записаному журналістами ресурсу The Verge. Варто відзначити, що це дуже рання демонстрація, так що ОС працює досить невпевнено на смартфоні Galaxy Nexus — переходи неплавні, інтерфейс сируватий, але уявлення про те, що ж приблизно нас чекає в кінці 2013-початку 2014 року, можна на цьому відео:

Детальніше ознайомитися з Ubuntu для смартфонів можна на офіційному сайті.
Взято з 3dnews.ru
Переглядів: 254 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: