11.02.40
Американські психологи піддають сумніву ефективність IQ-тестів
Американські психологи піддають сумніву ефективність IQ-тестів

          Досить часто на гумористичних сайтах публікуються картинки, скріншоти листування з соціальних мереж, де деякі індивідууми стверджують, що "мій ICQ дуже високий". 


У цьому випадку, думаю, всім зрозуміло, що і IQ і ICQ такій людині користі не приносять. Однак, американські психологи все ж піддають сумніву ефективність IQ тестів та результати цих тестів.

Все тому, що в тестах використовується як би "середня температура по лікарні", усереднені питання, усереднені показники. А інтелект занадто складний, занадто багато тут факторів, які потрібно оцінити. І IQ тест далеко не завжди може показати реальну картину інтелекту того або іншого людини.

Інші люди можуть не дуже швидко міркувати, зате вирішувати надзвичайно складні проблеми, рівняння та питання. А адже в IQ тесті все йде на час. Зрозуміло, що це тільки одна з проблем, а їх, насправді, набагато більше. Крім того, у різних людей при вирішенні одного і того ж питання активізуються різні ділянки мозку, що було доведено в цікавому експерименті, проведеному психологами.

Так, вчені з інституту Онтаріо запросили декілька тисяч людей, аби обстежити їх інтелектуальні здібності, а також зрозуміти, наскільки хорошим увагою і пам'яттю можуть похвалитися всі ці люди. З'ясувалося, що, за інших рівних показниках (вміння розв'язувати математичні задачі, наприклад), у багатьох людей при вирішенні задіялися різні ділянки мозку.

Таким чином, вважають учені, єдиної концепції інтелекту поки немає, і бути не може. Плюс до всього, тести складалися понад півстоліття тому (більша частина), так що зараз потрібні вже оновлені версії IQ-тестів, якщо психолог бажає отримати реальний результат.

Чесно кажучи, досить цікаві висновки, хоча й спірні. Адже ті ж тести розроблялися, хоча і минулим поколінням психологів, але ж це були авторитетні вчені. При цьому тести показують себе досить непогано при оцінці розумових здібностей працівників /студентів /школярів.

Будемо сподіватися, що колеги американців зацікавляться цією проблемою, і скажуть своє вагоме слово. Головне, щоб це були не "британські вчені", якщо ви розумієте, про що я :)

Переглядів: 395 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close