10.47.14
Американські інженери навчили робота Atlas людської ході
      Дослідники з Інституту людського і машинного пізнання (IHMC) у Флориді навчили численні суглоби людиноподібного робота Atlas працювати, як людські.

Інженери відзначають, що хода навіть найдосконаліших двоногих роботів нагадує карикатуру: вони рухаються на напівзігнутих і постійно напружених ногах, намагаючись не ворушити корпусом. Люди ходять інакше, і на те є вагома причина: хода людини - досконалий шаблон «перериваючих падінь вперед», відточений еволюцією.
«Роботи-гуманоїди намагаються зберегти центр ваги на одній висоті від поверхні, а також намагаються не випрямляти ноги, щоб з їх допомогою можна було коригувати ходу, відштовхуючись від землі. Людям же це абсолютно не властиво: ми ходимо на випрямлених ногах, щоб не витрачати енергію на роботу колінних м'язів, які в іншому випадку швидко втомляться», - пояснює професор Роберт Гріффін.
Щоб навчити Atlas крокувати, як людина, команді довелося перекроїти всі навички машини про баланс. Фахівці стверджують, що «людська хода» зробила Atlas не тільки більш економічним в плані витрати енергії, а й більш стійким, а також дозволила роботу краще зберігати рівновагу на поверхнях різного рівня і нахилу. Крім цього, гуманоїд, переставши «боятися» ставити на підлогу пряму в коліні ногу, на подив учених самостійно освоїв деякі інші аспекти людської ходи - наприклад, перекат стопи з п'яти на носок.
«Це великий крок вперед на шляху до створення по-справжньому людиноподібних роботів», - зазначив Гріффін.
На демонстраційному відео нижче інженери неодноразово штовхають палицею бідолаху Atlas в різних напрямках. У перервах розробники наочно показують відмінності в «настройці» суглобів і механіки руху.

Джерела: hightech.plusSpectrum IEEE
Переглядів: 348 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close