17.19.17
Алкоголь не вбиває клітини мозку
      Я був дуже здивований, коли прочитав результати дослідження вченого Грете Йенсен. Виявляється, спиртне не вбиває клітини головного мозку. Так, алкоголь шкодить нервовій системі, як і іншим системам, якщо його вживати неконтрольовано, однак, нервові клітини  тканини головного мозку не вмирають під час пиятики.

Правда, якщо напитися до, в буквальному сенсі слова, коми, то все ж деякі клітини загинуть, це можна назвати винятком по результатам дослідження. 

Дуже цікавий спосіб дослідження, з яким працював фахівець. Грете Йенсен порівнювала зразки мозку алкоголіків (само собою, померлих ) і померлих людей, що не страждали на алкоголізм. Як виявилося, в кількості нейроном і щільності розташування у алкоголіків і звичайних людей немає ніякої різниці. З цього можна зробити тільки один висновок: через алкоголь клітини мозку не гинуть. 

Як вже говорилося вище, клітини мозку все ж страждають, в результаті непомірного вживання алкоголю. Справа в тому, що етанол ускладнює передачу сигналу між нейронами, при цьому пошкоджуються дендрити, відростки, сполучні окремі нейрони. 

Все це може відновлюватися само собою, оскільки вчені вже давно довели, що нервові клітини здатні регенерувати. Правда, алкоголь непрямим чином все ж може призвести до загибелі нейронів. Але це вже в тому випадку, якщо алкоголік погано харчується, а також надто вже багато п'є.

Так от, в результаті в організмі виникає  дефіцит вітаміну В1, а це призводить, в деяких випадках, до виникнення синдрому Гайе-Верніке (ураження середнього мозку і гіпоталамуса). А це призводить до загибелі нейронів.

Переглядів: 278 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close