DVI

Четвер, 13.12.2018, 10.21.24
Головна » 2018 » Квітень » 17 » Акумулятори електромобілів Tesla після 250 тис. пробігу втрачають менше 10% ємності
09.34.08
Акумулятори електромобілів Tesla після 250 тис. пробігу втрачають менше 10% ємності
      Як відомо, один з головних недоліків сучасних літій-іонних акумуляторів, що використовуються в тому числі в електромобілях - їх деградація в процесі експлуатації. Власне, це питання - довговічність акумулятора - найбільше хвилює власників електромобілів і їх потенційних покупців. Так що багатьом напевно буде цікаво дізнатися нові дані про довговічність акумуляторів, що використовуються в автомобілях Tesla, які, до слова, вражають.

Для початку зазначимо, що ці дані були зібрані групою власників автомобілів Tesla з числа користувачів голландсько-бельгійського форуму Tesla Motors Club. Це вже не перше подібне дослідження від цієї групи, але нове вказує на значне поліпшення за цим параметром.

У вибірці присутні більше 350 автомобілів. Згідно із зібраними даними, після пробігу в перші 100 тис. більша частина акумуляторів, що використовуються в автомобілях Tesla, втрачає всього 5% вихідної ємності. Але що цікаво, після цього темпи деградація різко сповільнюються і наступні 5% вихідної ємності губляться не так скоро, як можна було б очікувати. Як можна побачити з графіка, в середньому акумулятор може зберігати більше 90% початкової ємності при пробігу до 300 тис. км.


На графіку є кілька акумуляторів, які вибиваються із загального ряду. Ентузіасти спробували з'ясувати причини, довідавшись деталі на зразок того, як часто заряджався той чи інший автомобіль і яким залишався рівень заряду протягом дня. Але, на жаль, більш швидку деградацію певних батарей їм не вдалося зв'язати ні з одним з чинників.

Тим часом, Джефф Дан, визнаний експерт з акумуляторних батарей, радить для продовження терміну служби акумуляторної батареї власникам автомобілів Tesla заряджати їх не більше ніж на 70%.

Відзначимо, що виробник забезпечує гарантією тільки акумуляторів найбільш доступною моделі Model 3 - якщо протягом гарантійного терміну (4 роки або 80 тис. км) ємність акумулятора впаде нижче 70% від початкової, то його замінять безкоштовно. У Model S і X деградація акумулятора не покривається гарантією, але, як бачимо, це не повинно бути проблемою.

Як ми вже відзначали на самому початку, деградація акумуляторної батареї є головним чинником, що викликає сумніви у покупця, який цікавиться електромобілями. І не останню роль в цьому зіграв Nissan Leaf, у якого було чимало проблем в цьому плані. Саме тому зараз виробник надає ширшу гарантію, яка покриває батарею.

Втім, як показало недавнє дослідження, нова батарея електромобіля Nissan Leaf ємністю 30 кВт год деградує набагато швидше, ніж варіант на 24 кВт год. Як зазначає джерело, у Tesla набагато більш досконала система управління живленням, ніж у Leaf. І це все пояснює.

Джерело: Electrek
Переглядів: 41 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: