10.00.34
Ахметов передає державі медіабізнес та закриває онлайн-медіа «Медіа Група Україна» — через «закон про олігархів»
      Найбільша інвестиційна група в Україні System Capital Management (SCM), що належить найбагатшому українському олігарху Рінату Ахметову, вимушено виходить з медіабізнесу та передає активи, зокрема телеканали «Україна» та «Україна 24», на користь державі. Про це повідомляється в сьогоднішній заяві System Capital Management.

У SCM пояснили, що це вимушене рішення, яке продиктоване набранням чинності законом «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». В українському суспільстві документ відомий як закон про деолігархізацію. Водночас у заяві Рінат Ахметов наголошує, що не вважає себе олігархом.

Як найбільший приватний інвестор в економіку України я неодноразово казав, що не був, не є й не буду олігархом. Короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах.

«Цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ»

із офіційної заяви System Capital Management Ріната Ахметова

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» об’єднує понад 10 телеканалів та онлайн-видань: телеканали «Україна», «Україна 24», НЛО TV, Індиго TV, «Футбол 1/2/3», Ukraine 1/Ukraine 2 і NLO TV 1/NLO TV 2, «Донбас», «34 телеканал», «Сигма», медіаагентство повного циклу «Медіа Партнерство Баінг», оператора супутникового мовлення Xtra TV, ОТТ-платформу OLL.TV, продакшн-компанії «Теле Про» і «Допоможемо ТВ», «Новинну Групу Україна», мультимедійну платформу СЬОГОДНІ — теленовини «Сьогодні», сайт segodnya.ua; кросплатформний проєкт Vogue.UA.

За словами Ахметова, загальний обсяг інвестицій, які вклали у медіахолдинг за понад 20 років розвитку, становить понад 1,5 мільярда доларів. Загалом у медіахолдингу працюють 4000 людей.

Що далі буде з телевізійними та онлайн-проєктами «Медіа Група Україна», поки не повідомляється.

Закон про олігархів набув чинності 7 листопада 2021 року та діятиме щонайменше упродовж 10 років із 7 травня 2022 року. Щоб бути олігархом, людина має відповідати трьом із чотирьох критеріїв. Водночас закон передбачає обмеження щодо олігархів. Рішення про включення до реєстру олігархів та виключення з реєстру приймає Рада національної безпеки та оборони.

Переглядів: 125 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close