DVI

Середовище, 21.08.2019, 18.37.51
Головна » 2013 » Квітень » 11 » Афоризми і цитати про науку
10.10.55
Афоризми і цитати про науку
Афорізми і цитати про науке

          Раз вже сьогодні - день новин науки і техніки, пропоную вже не сходити з наукової "стежки" і згадати, що говорили про науку філософи, письменники і просто творчі люди різних часів.


 Не треба думати, до речі, що всі вони були за науку. Були й противники, і прибічники, і нейтральні фігури. Так що цитати і афоризми про науку - якраз те, що стоїть зараз почитати. Можна дізнатися багато нового, так. 

 Що таке цивілізація? Це постійні відкриття, які робить на кожному кроці вперед людський розум; звідси і саме слово - прогрес. 

Гюго В.

Нове треба вбачати у поті чола, а старе саме продовжує існувати і твердо тримається на милицях звички.

А. Герцен

Рух вперед - природний закон, закон природи, і воно не може бути на більш-менш тривалий час придушене силами людини, зброєю тиранів або прокляттям попів. Життя і розвиток можливі тільки завдяки поступальному руху. Майбутнє належить тільки прогресу "

Е. Геккель

Немає великих і малих справ, якщо людина всім серцем прагне до великого і справедливого, бо в цьому випадку всі справи мають великий вагу і наслідки.

Паустовський К. Г.

Справжня наука не знає ні симпатій, ні антипатій: єдина мета її - істина.

У. Грове

 Три речі роблять націю великою і процвітаючої: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів. 

Бекон Ф.

Єдине щастя в життя - це постійне прагнення вперед.

Золя Е.

Немає науки для науки, немає мистецтва для мистецтва, - всі вони існують для суспільства, для ушляхетнення, для піднесення людини, для його збагачення знанням і матеріальними вигодами життя.

Нікрасов Н. А.

Комерція повинна бути такою ж, як релігія і наука: не випробовувати ні любові, ні ненависті .

С. Батлер

Коли нововведення занадто важко встановити, це служить доказом, що в ньому немає необхідності.

Вовенарг Л.

Наука є основою всякого прогресу, полегшує життя людства і що зменшує його страждання.

Склодовська-Кюрі М.

Наш прогрес перевіряється не збільшенням достатку у тих, хто вже має багато, а тим, чи здатні ми достатньо забезпечити тих, хто має занадто мало.

Рузвельт Т.

Для нас наука природознавства - той важіль Архімеда, який єдино здатний повернути весь світ обличчям до сонця розуму.

Горький М.

Розвиток особистості у фізичному, розумовому і моральному відношенні, втілення в громадських формах істини і справедливості - ось коротка формула , обіймаються, як мені здається, все, що можна вважати прогресом.

Лавров П.Л.

Вивчаючи місце і розвиток науки в нашому суспільстві, ми переконуємося насамперед у настільки зрослу її значенні, що науку вже не можна представляти одним ліщь вченим або політичним діячам, а також у тому, що весь народ повинен брати участь в її розвитку, якщо наука повинна стати благом, а не прокляттям.

Бернал Д . Д.

Ніякої прогрес неможливий окремо в науці і в освіті без прогресу політичного.

Шмідт О.

Переглядів: 5529 | Додав: dvi | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: