DVI

Четвер, 26.04.2018, 16.37.10
Головна » 2016 » Грудень » 16 » 68% українців платить готівкою, тому що у продавців немає можливості прийняти платіжну карту
18.00.32
68% українців платить готівкою, тому що у продавців немає можливості прийняти платіжну карту
      За результатами аналізу, проведеного Національним банком України, велика частина українців продовжує використовувати готівку частіше, ніж банківську карту. При цьому основною причиною, по якій наших співвітчизників не застосовують карту для оплати, є не відсутність довіри до даного способу оплати, а недолік POS-терміналів в точках продажів.

Так, 30% опитаних повідомили, що платити готівкою їм здається більш швидким способом оплати в порівнянні з платіжною карткою.
Ще 17% українських громадян як і раніше вважають, що готівкою платити зручніше. А 26% респондентів вважає, що готівкові витрати легше проконтролювати. До слова, це підтверджують дані провайдера послуг безготівкової оплати Festipay, який навесні поточного року оприлюднив результати дослідження платежів на фестивалях Європи. Виявилося, що при оплаті банківською картою користувачі схильні витратити мінімум на 10% більше.

10% наших співвітчизників побоюються використовувати карту, припускаючи, що при помилці з неї може бути списана подвійна вартість товару. Ще 4% респондентів не довіряють безготівковим видам платежів, вважаючи, що оплатити карткою небезпечно. А 9% опитаних чесно зізналися, що у них недостатньо досвіду у використанні платіжної карти, щоб вони були готові перейти до безготівкових розрахунків.

За даними НБУ, помітна частина найбільш популярних платежів здійснюється готівкою:

  1. Державні послуги оплачуються, в основному, готівкою - а це ліцензійні та реєстраційні збори, податок на землю і нерухомість, судовий збір та збори на надання адміністративних послуг, штрафи, комунальні послуги, послуги нотаріусів.
  2. Проїзд в транспорті залишається найбільш масовим сегментом за кількістю готівкових розрахунків - лише 1% пасажирів автобусів, трамваїв і метро платить карткою, тільки в 9% випадків залізничні квитки оплачують картою, зате 80% авіаквитків купують онлайн з використанням платіжних карт.
  3. Найбільш швидко розвивається сегмент бізнесу, який працює з готівковими розрахунками - кур'єрська доставка. За прогнозами, представленому в дослідженні НБУ, в 2016 році обсяг ринку Інтернет-комерції досягне 21,2 мільярдів гривень, при цьому оплата покупок в 95% здійснюється готівкою при доставці.

Однак найбільш впливовим залишається фактор недостатньо розвинутої інфраструктури безготівкових розрахунків, коли продавець не зацікавлений використовувати POS-термінал і тому покупець змушений платити готівкою.

Згідно з підрахунками Нацбанку, в Україні всього 4,5 тисячі POS-терміналів на 1 мільйон населення. Для порівняння, в Туреччині цей показник дорівнює 31,4 тис. POS-терміналів, а в Польщі - 10,3 тисячі POS-терміналів. У країнах, порівнянних з Україною за територією та кількістю жителів (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Великобританія) кількість терміналів становить від 800 тис. до 1,2 млн шт.

Джерело: EMA

Переглядів: 167 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: