14.49.52
5 способів, які допоможуть ефективніше вчитися
      Всі ми знаємо, що вчитися ніколи не пізно. Це дійсно так: якщо потрібно, і в 80 років варто взятися за справу, і вивчити іноземну мову. Зазвичай наші здібності падають з віком просто тому, що ми їх не тренуємо. 

Як би там не було, вчитися ефективно вміють не так і багато людей. У цій статті - декілька порад про те, як можна вчитися більш ефективно, сприймаючи інформацію і засвоюючи її на довгий час.

Складаємо план навчання

"Вивчити китайську мову"- це не план. Планом може бути докладне керівництво до дії, складене вами. Наприклад, за рік вивчити базові ієрогліфи та їх значення. За два - навчитися говорити загальні фрази і розуміти їх (хоча б в Пекіні). За три - писати те, що зможуть зрозуміти китайці. 

Само собою, немає межі досконалості, але планувати вивчити що-небудь в ідеалі теж не варто, оскільки перфекціонізм швидше шкідливий, ніж корисний. Тому у своєму плані потрібно допускати можливість невеликих перепусток, недоробок. Акцентую увагу - тільки невеликих.

Ведемо конспект

Навіть, якщо ви вчитеся на дому, а в якості вашого наставника служить комп'ютер з якими-небудь курсами, варто вести конспект, в якому потрібно вказувати основні тези вивченого, а також спробувати згадати найважливіші формули/висловлювання/цитати/правила.

Надалі конспект може вам і не знадобитися, але зараз конспект допоможе більш повно і ефективно вивчити поточну тему. Не потрібно записувати все підряд, але основне - точно варто. 

Практика і ще раз практика

Для того, щоб засвоїти вивчений матеріал, варто застосовувати його на практиці. Це як у мові: можна завчити пару тисяч слів, але якщо активно їх не використовувати, то слова будуть поступово забуватися, їх просто не можна вважати вашим "активом". 

Те ж саме і з іншими науками/напрямками навчання. Приміром, спробуйте згадати зараз об'єм кулі. Якщо минуло років 5-10 зі школи або інституту, то 70% людей не зможуть згадати найпростішу формулу. Все тому, що вона не придалася у вашій поточної професії.

Так і з рештою знаннями. Якщо їх не використовувати, то через малий час ви вже нічого не згадаєте. Потрібно постійно практикуватися, переходячи від простого до складного.

Знайдіть колег серед професіоналів

Якщо у вас виникне якась складність, то не завжди ви зможете розібратися в ній самостійно. Тому варто знайти кілька знайомих або друзів, які розбираються в досліджуваній темі краще вас.

Шукати їх можна у віртуальній реальності, на форумах та соціальних мережах - не обов'язково в реальному житті. І частіше спілкуйтеся з такими людьми.

Все в міру

Якщо ви починаєте вивчати цікаву для себе тему, цілком може бути, що ви будете вчитися довго і ретельно. Але не потрібно забувати про те, що людина врешті-решт може просто "перегоріти". Тобто якщо надмірно багато працювати/вчитися, потім людина просто втрачає інтерес до теми, що здавалася раніше вельми цікавою.

Переглядів: 292 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close