19.19.29
5 ситуацій, коли світ був на межі катастрофи
      Наявність на землі потужного ядерної зброї та інших засобів знищення людства так чи інакше загрожують нам усім. І зовсім небагато людей знають про те, що наша планета вже кілька разів була в міліметрі від червоної кнопки.
1. Помилка комп'ютера

3 червня 1980 року вночі один з працівників Об'єднаного командування ППО північноамериканського континенту при перевірці роботи прилад виявив, що один з приладів сигналізує про 2 атакуючі ракетах. З зусиллям взявши себе в руки, через пару секунд співробітник штабу виявив повідомлення вже про 220 атакуючих ракет. 

Сигнали про небезпеку поширилися по всій Америці, і в одну мить були запущені бомбардувальники з атомними бомбами на борту. Міжконтинентальні балістичні ракети отримали команду до запуску пускових установок. Ця ситуація тримала в напрузі всіх цілих 10 хвилин, а рука головнокомандувача лежала на кнопці "Пуск", готова натиснути її. 

Через деякий час хтось із співробітників помітив, що незважаючи на сигнали тривоги, екрани радарів залишалося порожнім. Жодна ядерна боєголовка не з`явилася в полі зору. Це була помилкова тривога, яка змусила посивіти половину штабу. 

На протязі декількох днів фахівці розбирали причини ситуації, що виникла. Виявилося, що всесвітній апокаліпсис ледь не організував дешевий комп'ютерний чіп з дефектом, який коштував 46 центів.

2. Тривога через телефонну станцію

Ще трохи раніше, в середині 50-х років, американські військово-повітряні сили побудували мережу станцій, які за допомогою радіолокації повинні були виявити ракети СРСР і повідомити про це максимально швидко. Всі станції були з'єднані між собою і з головним управлінням Стратегічного авіакомандованія ВВС в штаті Небраска, крім того з базами ВПС, Об'єднаним командуванням ППО північноамериканського континенту і ракетними базами. 

Раптово 24 листопада 1961 року зв'язок з усіма телефонними станціями перервався, як ніби станцій просто немає. Будь-які спроби з'єднатися з ними привели до краху. На думку всім прийшла тільки одна думка: СРСР знищила всі телефонні станції і командування ППО. По всій Америці пройшов сигнал зайняти свої місця бомбардувальників і чекати наказу до початку атаки. 

Але людство чекала величезна удача в особі одного з екіпажу літаків, який якраз пролітав поблизу станцій. Замість руїн він побачив, що всі будівлі цілі і неушкоджені, після чого це повідомлення передалося командуванню ВПС. 

Вже пізніше виявилося, що всі телефонні лінії були виявлені однією ретрансляційні станцією Колорадо. Вночі на ній сталася аварія, і всі існуючі лінії були розірвані.

3. Тривога про кінець світу

У всіх країнах існує певна система оповіщення громадян про небезпеку, що насувається. В основному ця система використовується в сейсмічно активних зонах для попередження людей про насування торнадо, шторм або інші природні катаклізми. У США звичайно ж теж існує така система, але створена вона була на випадок ядерної загрози з боку ворожих держав, зокрема. 

Щотижня по суботах систему випробовували, посилаючи порожні повідомлення для перевірки роботи зв'язку. Однак, одним морозним днем 20 лютого 1971 року зв'язківець радіотелетайпного зв'язку замість звичного "Це тільки тест" відправив по всіх містах Америки повідомлення, що зараз до нації звернеться президент США. 

І для звичайного жителя Америки це означало тільки одне - на його країну летять атомні бомби з СРСР. Радіо і телебачення підхопили повідомлення, телефонна мережа була перевантажена, оскільки американці почали дзвонити своїм родичам, щоб почути їх в останній раз. 

У цей час співробітники NORAD вже знали, що сталася жахлива помилка, проте ніяк не могли скасувати тривогу, оскільки шукали необхідний код майже годину. Весь цей час американці прощалися з життям і були на межі жаху і паніки. Зрештою, було надіслано повідомлення про помилку, але цей випадок запам'ятали всі дуже надовго. 

Проблема полягала навіть не в стресі для всієї держави, а в реальній небезпеці з боку СРСР, який стежив за Америкою так само ретельно, як і Америка за ним. Якби Союзом було помічено паніка і спроби американців сховатися в бомбосховищах, реальні атомні бомби довго чекати себе б не змусили. Оскільки Радянський Союз прийняв би паніку населення як сигнал до дії. 

4. Віртуальна війна

Восени 1979 року один офіцер Військово-повітряних Сил вирішив запустити навчальну програму, в якій імітувався запуск тисячі ядерних ракет в бік США. Однак він не знав про те, що цей комп'ютер був пов'язаний з центральним блоком апаратної ППО. Програма передала всім комп'ютерам сигнал про те, що російські ракети вже летять і зовсім скоро станеться щось жахливе. 

Америка за лічені хвилини підготувалася до атаки. Військові літаки були в повітрі, готові в будь-який момент атакувати бомбардувальники супротивників. Крім того був підготовлений до відправки і президентський повітряний командний пункт, однак все ніяк не міг злетіти через відсутність Джиммі Картера. 

На щастя для всіх жителів планети, командувач NORAD вирішив перевірити реальність отриманих даних і подзвонив на радіолокаційні станції. Там йому і відповіли, що простір чисте і нікого помічено не було.

5. Науковий експеримент

25 листопада 1995 року норвезькі вчені запустили нешкідливу ракету для отримання даних про північне сяйво. Незважаючи на те, що холодної війни на той час уже не було кілька років, інформація про об'єкт, схожий на американську балістичну ракету була прийнята. 

Президент Росії Борис Єльцин мав всього 10 хвилин на прийняття рішення, тоді ж він вперше відкрив валізу з червоною кнопкою, для того, щоб не забути влаштувати у відповідь кінець світу американцям. Однак на щастя для всіх, Єльцин ніяк не міг повірити в реальність того, що відбувається і не поспішав з натисканням кнопки. Вже через кілька хвилин повідомили про те, що ракета впала в океан без наслідків. 

Переглядів: 326 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close