23.20.09
5 несподіваних довгожителів у світі тварин
5 несподіваних довгожителів у світі жівотних

                  У цьому світі багато дивних речей. Людство отримало вже дуже багато інформації про те, що являє собою природа і її закони. Знайдено стільки дивного, виявлено стільки неймовірного, що вистачить написати безліч науково-фантастичних романів. У числі відомих нам фактів є й ті, що можна назвати несподіваними. До прикладу, у світі тварин є чимала кількість довгожителів, які не здаються нам такими. Ось вони, рекордсмени: 


Гренландські кити - 211 років

Ці кити є представниками сімейства Balaenidae. Максимальна довжина такого кита - близько 20 метрів. Вага - від 75 до 100 тонн. Більше важать тільки деякі представники виду синій кит.

Ці кити є довгожителями - учені з'ясували, що деякі екземпляри досягають віку 211 років (і може бути, навіть більше). Метод оцінки віку включає аналіз очного яблука. Точність такого методу становить близько 16%. Можливо, це самі довгоживучі ссавці.

галапагоські черепахи - 245 років



Останній представник виду помер у віці 245 років в зоопарку індійського міста Колката. Це було одне з найбільш довгоживучих тварин у світі. Також ця черепаха є рекордсменом за тривалістю життя серед черепах.

Згідно BBC, ця черепаха спочатку була домашнім тваринам одного з керівників East India Company. 130 років черепаху викупив зоопарк в Калькутті. З тих пір черепаха не покидала Індію, а вік визначався по панциру.


Карпи Кої - 226 років



Ніколи б не подумав, що цей різновид коропів, виведена в декоративних цілях, може прожити більше двох століть. Згідно журналістці Guardian, найстаріший короп цього виду помер у віці 226 років у 1977 році. Вік з'ясували по лусці, це досить точний спосіб з'ясування віку риби.


Морський їжак з Червоного моря - 200 років


Так, ці незвичайні живі організми, які традиційно вважаються дуже небезпечними для купальників (і є такими), живуть довго. Не всі види морських їжаків відносяться до довгожителів, але цей вид живе дійсно довго. Найстаріший із знайдених коли-небудь морських їжаків мав 19 сантиметрів у діаметрі. Його вік з'ясували фахівці з Орегонського Університету. Вчені самі здивувалися отриманому результату.


 Прісноводні молюсків  250 років 


 Прісноводна молюсків  зникаючий вид, який зараз зустрічається ну дуже рідко. Тому дві причини. Перше - забруднення води в місцях проживання. Друга - популярність цих молюсків серед гурманів. 

 Деякі екземпляри перлових можуть ще "пам'ятати" часи Наполеона і навіть більш ранні часи.  

Переглядів: 969 | Додав: dvi | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close