14.21.24
3 одвічних питання і відповіді на них

      І дітей, і дорослих найчастіше цікавлять одні й тіж питання. Наприклад, чому динозаври вимерли? Або чому небо блакитне? Чому птахи літають? На багато такі питання вчені змогли знайти відповіді, і в продовженні ви зможете знайти відповіді на деякі вельми актуальні питання.

При цьому варто розуміти, що такі відповіді - це лише теорія, підкріплена деякою кількістю фактологічного матеріалу, тому точка зору науки на такі питання може і змінюватися.

Чому сни не запам'ятовуються?

Іноді ви прокидаєтеся, пам'ятаючи, що вам приснилося щось ну дуже приємне, таке приємне, що і прокидатися не хотілося. Тим не менш, ми все ж прокидаємося, і тільки в одиничних випадках пам'ятаємо те, що нам приснилося.

Протягом багатьох століть вчені намагалися зрозуміти, чому так відбувається, чому ми забуваємо сни. Зараз загальноприйнята теорія говорить про те, що під час сну гіпокамп, орган мозку, що відповідає за роботу механізму пам'яті, працює не так, як під час неспання.

І незважаючи на всі спроби мозку вловити інформацію, яка генерується сновидіннями, нейрони гіпокампу практично не діють. А значить, не можуть працювати і механізми запам'ятовування, засновані на роботі гіпокампу.

До слова, сни найчастіше сняться нам під час фази швидкого сну, коли не працює довготривала пам'ять. Це ще більше погіршує роботу процесу запам'ятовування під час сну.

Небо блакитне, чому?

У школі всім нам пояснювали,   чому небо Землі таке блакитне. Але з плином часу багато хто з нас забули причину. Ось прямо зараз - можете згадати? Ймовірно, не пам'ятаєте.

Загалом, варто повторити - вся справа в тому, що при проходженні світла через атмосферу Землі, звичайне біле світло змушене проходити через товщу молекул кисню та азоту. В результаті світло розбивається на окремі спектри, і велика частина спектра поглинається атмосферою. Синій колір обумовлений тим, що світлове випромінювання з найбільш короткою хвилею розсіюється сильніше, не поглинаючись молекулами повітря.

Як результат - ми бачимо блакитне небо над головою.

Є люди, які чхають при яскравому світлі. Чому?

Ще одне цікаве питання, на який багато вчених так і не змогли знайти цілком переконливі ​​відповіді. Адже практично третина людей чхає, дивлячись на Сонце або навіть на яскраву лампочку (це зустрічається рідше).

Взагалі кажучи, чхання - це реакція організму на подразнення носових нервових закінчень. Якщо точніше, то за чхання відповідає так званий трійчастий нерв. Цей нерв знаходиться поруч із зоровими нервами, і як результат, у деяких людей яскраве світло, що викликає роздратування зорових нервів, одночасно збуджує і трійчастий нерв (зоровий і трійчастий нерв знаходяться поруч). В результаті ми чхаємо.

Переглядів: 393 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close