10.20.38
30 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС [35 фото]

      Вчора виповнюється 30 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Кілька сотень співробітників і пожежних гасили пожежу, яка вирувала протягом 10 днів. В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище радіоактивних речовин. Аварія на Чорнобильській АЕС розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики. Для ліквідації наслідків аварії були мобілізовані значні ресурси, в тому числі понад 600 тисяч осіб. Влада евакуювала понад 120 тисяч осіб, в тому числі 43 тисячі з Прип'яті. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб.

Як передає Reuters, в цьому році продовжиться зведення ізоляційного арочного споруди над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС, щоб забезпечити захист населення і навколишнього середовища від радіоактивних частинок. Таким чином, «Укриття-2» дозволить блокувати випромінювання і безпечно демонтувати залишки реактора.


© Sean Gallup/Getty
Проросле деревами колесо огляду в центрі Прип'яті, Україна, 30 вересня 2015 року. Прип'ять знаходиться всього в декількох кілометрах від колишньої Чорнобильської АЕС. Приводом для будівництва в 1970-х роках стало будівництво і подальша експлуатація однієї з найбільших в Європі атомних електростанцій. Сьогодні Прип'ять є містом-примарою: житлові будинки, магазини, ресторани, лікарні, школи, культурний центр і спортивні споруди виявилися покинутими, а вулиці заросли деревами. Місто розташоване у внутрішній зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС, де високі рівні радіації роблять область непридатною для проживання протягом тисяч років.


© Efrem Lukatsky/AP
«Укриття-2» є гігантською арочною спорудою над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Даний об'єкт накриє собою застаріле «Укриття», а його будівництво планується завершити не раніше 2017 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на покинуте місто Прип'ять, недалеко від Чорнобильської АЕС, 23 квітня 2013 року.


© Sean Gallup/Getty
Знімок з центральною площею Прип'ять і культурним центром «Енергетик» в 1986 році на тлі того ж місця 29 вересня 2015 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на «Укриття-2» над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС з покинутого будинку в Прип'яті, Україна, 23 квітня 2013 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Будівництво «Укриття-2» на місці ядерного реактора Чорнобильської АЕС, Україна, 23 березня 2016 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Співробітник заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на Чорнобильській АЕС, Україна, 23 березня 2016 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Контейнери на заводі з переробки рідких радіоактивних відходів на Чорнобильській АЕС, Україна, 23 березня 2016 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Робочий стоїть поруч зі складом тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива, який знаходиться в стадії будівництва, на місці аварії Чорнобильської АЕС, Україна, 23 березня 2016 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Чоловік запалює свічки біля меморіалу пожежним і робочим, загиблим після аварії на Чорнобильській АЕС, під час нічної служби в місті Славутич, Україна, 25 квітня 2015 року.


© Sean Gallup/Getty
Радіолокаційна система «Дятел», яка використовувалася для раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет, всередині Чорнобильської зони відчуження, 30 вересня 2015 року, недалеко від Чорнобиля, Україна. Зона відчуження Чорнобильської АЕС є зоною обмеженого доступу, створеної в забрудненому районі навколо Чорнобильської АЕС. У той час як працівники, зайняті сьогодні на майданчику Чорнобильської АЕС, ніхто не має права жити у внутрішній зоні, де високі рівні радіації роблять область непридатною для проживання протягом тисяч років.


© Sergiy Gaschak/AP
Вовк в дрімучому лісі поблизу Чорнобильської АЕС, Україна, в квітні 2012 року. Деякі види ссавців процвітають в цій області без впливу людини. Згідно з даними дослідження на чолі з екологом Джимом Смітом з Портсмутського університету, опублікованого в журналі Current Biology, Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник, який був створений після катастрофи 1986 року, рясніє лосями, оленями, кабанами і вовками.


© Gleb Garanich/Reuters
Будинок в покинутому селі Залісся поблизу Чорнобильської АЕС, Україна, 28 березня 2016 року.


© Viktor Drachev/AFP/Getty
Працівник Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника вимірює рівень радіації на фермі в селі Воротец, 21 квітня 2011 року, недалеко від 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС. Одна п'ята частина сільськогосподарських земель Білорусії виявилася зараженою після катастрофи на Чорнобильській АЕС.


© Sean Gallup/Getty
Іван Семенюк та його дружина Марія Кондратьєва стоять біля свого будинку, розташованого в Чорнобильській зоні відчуження, 30 вересня 2015 року, в селі Парушев, Україна. Село знаходиться в 13 кілометрах від колишньої Чорнобильської АЕС. Влада евакуювала 120 тисяч чоловік, в тому числі жителів села Парушев. Семенюку і Кондратьєвої, поряд з кількома іншими літніми жителями, дозволили повернутися через рік після катастрофи; вони живуть там до цих пір. У той час як рівень радіації в Парушеве нікчемний, село знаходиться в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, яка охоплює 2600 квадратних кілометрів і лише кілька літніх людей наважилися повернутися. Семенюк вирощує кукурудзу, буряк, картоплю, огірки, помідори і гарбуза.


© Victor Drachev/AFP/Getty
Чоловік проходить повз зруйнованого будинку в покинутому селі, розташованої в 30-кілометровій зоні відчуження, 23 квітня 2011 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на покинуте місто Прип'ять біля Чорнобильської АЕС, Україна, 28 березня 2016 року.


© Alexander Zemlianichenko/AP
Покинутий зал в будівлі в Прип'яті, Україна, 24 лютого 2011 року.


© Sean Gallup/Getty
Радянський символ, прикрашений прапором України, на даху покинутого житлового будинку в місті Прип'ять, Україна, 30 вересня 2015 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на покинуте місто Прип'ять, Україна, 23 березня 2016 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Парк розваг в центрі покинутого міста Прип'ять, Україна, 28 березня 2016 року.


© Sean Gallup/Getty
Гниючі дерев'яні стільці під зруйнованою стелею в покинутому залі культурного центру «Енергетик» в Прип'яті, Україна, 29 вересня 2015 року.


© Sean Gallup/Getty
Підручник української літератури посеред книг, одягу та інших предметів, розкиданих на підлозі в покинутій музичній школі в селі Залісся, розташованої усередині Чорнобильської зони відчуження, 29 вересня 2015 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на покинуте місто Прип'ять, Україна, 23 березня 2016 року.


© Sean Gallup/Getty
Скелет собаки в кімнаті 16-поверхового житлового будинку в Прип'яті, Україна, 29 вересня 2015 року.


© Sergei Grits/AP
Лось стоїть в Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику всередині 30-кілометрової зони відчуження навколо Чорнобильської АЕС, недалеко від села Бабчін, близько 370 кілометрів на південний схід від Мінська, Білорусь, 22 березня 2011 року.


© Efrem Lukatsky/AP
Дитячий майданчик в покинутому місті Прип'ять, Україна, 27 листопада 2012 року.


© Sean Gallup/Getty
Фігура жінки прикрашає вітрину покинутого кафе на березі річки в Прип'яті, Україна, 30 вересня 2015 року.


© Sean Gallup/Getty
Залишки знака на стенді покинутого громадського басейну «Лазурний» в Прип'яті, 30 вересня 2015 року.


© Sean Gallup/Getty
Приладові панелі в диспетчерській другого реактора практично ідентичні панелям четвертого реактора, 29 вересня 2015 року. Чорнобильська АЕС в даний час знаходиться на стадії тривалого процесу виведення з експлуатації першого, другого і третього реакторів, які як і раніше працюють протягом багатьох років після катастрофи 1986 року.


© Sean Gallup/Getty
Дозиметр показує випромінювання трохи менше одного мікрозіверта на годину, яке до цих пір вважається безпечним, 29 вересня 2015 року.


© Sergiy Gaschak/AP
Рись поруч з Чорнобильською АЕС в грудні 2012 року.


© Gleb Garanich/Reuters
Вид на «Укриття» [Зліва] і «Укриття-2» [Справа] на Чорнобильській АЕС з покинутого міста Прип'ять, Україна, 23 березня 2016 року.


© Valentyn Ogirenko/Reuters
Робочі на «Укритті-2» на місці аварії Чорнобильської АЕС, 21 квітня 2015 року.


© Vasily Fedosenko/Reuters
Жінка з Білорусії відвідує її занедбаний будинок в селі Оревічі, недалеко від зони відчуження навколо Чорнобильської АЕС, на південний схід від Мінська, 21 квітня 2015 року. Щороку жителі, які покинули свої села після аварії на Чорнобильській АЕС, збираються на кладовищах, щоб відвідати могили своїх родичів, а також зустрітися з колишніми друзями і сусідами.

Переглядів: 384 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close