DVI

Субота, 21.04.2018, 06.56.51
Головна » 2016 » Серпень » 25 » 25 серпня виповнюється 25 років ОС Linux
10.30.07
25 серпня виповнюється 25 років ОС Linux

      25 серпня Linux відзначає свій 25-річний ювілей. Саме в цей день в 1991 році Лінус Торвальдс (Linus Torvalds) відправив повідомлення з проханням про допомогу в розробці нової операційної системи.

«Я роблю (вільну) операційну систему (це всього лише хобі, вона не буде великою і професійною, як gnu) для клонів 386 (486) AT. Вона назрівала з квітня і починає розроблятися. Я хотів би отримати будь-який можливий зворотній зв'язок щодо того, що людям подобається або не подобається в minix, так як моя ОС в чомусь схожа на неї (та ж фізична компоновка файлової системи (виходячи з практичних міркувань) серед іншого)», - написав він на форумі Usenet comp.os.minix.

Що цікаво, це звернення Лінуса Торвальдса викликало насмішки, а не загальний інтерес. Адже фактично на той момент у нього не було готового продукту, який він міг би показати потенційним користувачам. Та й розвиток інтернету в той час істотно відрізнялося від нинішнього. Нагадаємо, World Wide Web відсвяткував свій власний 25-річний ювілей двома днями раніше.

Незважаючи на те, що Linux так і не вдалося завоювати велику популярність серед користувачів, вона широко поширена в певних сферах. Наприклад, працездатність більшості сайтів в інтернеті забезпечують сервера на цій ОС. Крім того, найбільш популярна мобільна ОС Android, яка використовується в смартфонах, планшетах, розумних годинниках, ТВ-приставках, автомобільних системах і ін., заснована на Linux.

Джерело: techcrunch
Переглядів: 109 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: