12.35.02
18-кратний чемпіон світу в го Лі Седоль вперше виграв у ШІ Google

Днями машини остаточно перемогли людей в го - програма AlphaGo виграла третю з п'яти партій у Лі Седоля. Втім, легендарному корейському професіоналу все ж вдалося «забити гол престижу» - він здобув перемогу над ШІ Google в передостанній партії, що відбулася вчора, 13 березня.

Таким чином рахунок у цій воістину історичної сутичці стає 3: 1 на користь машин, точніше - 9: 1, якщо враховувати абсолютну перемогу (5: 0) AlphaGo над триразовим чемпіоном Європи в го Фань Хуе.

У четвертій грі Лі Седоль також, як і в попередніх іграх, повністю витратив основний час раніше, ніж AlphaGo перейшовши на додаткові хвилини в момент, коли у AlphaGo залишалося ще більше години часу в запасі. Втім, в якийсь момент корейському професіоналу вдалося пристосуватися до стратегії програми, змусивши її зробити ряд дивних ходів, що спонукало коментаторів задатися питанням, чи були вони помилковими або, як і в попередніх іграх, були частиною незрозумілою для простих людей стратегії, яка врешті-решт приносить бажаний результат.

Згідно з повідомленнями засновника DeepMind Деміса Хассабіса в Twitter, в цей раз AlphaGo дійсно помилився. ШІ «думав», що тримає все під контролем, але розгубився на 87 ходу. Потім Хассабіс уточнив, що AlphaGo зробив помилку на 79 ходу, але усвідомив це тільки на 87 ходу. "Велике спасибі. Це всього лише одна гра, і я ще ніколи не отримував стільки привітань за перемогу в одній грі», - коментує свою першу перемогу над AlphaGo Лі Седоль.

Завершальна гра Лі Седоля проти AlphaGo відбудеться 15 березня. Оскільки три попередні матчі виграла AlphaGo, ця, а також потенційна наступна перемога нічого вже не вирішують, і призовий фонд чемпіонату в розмірі мільйона доларів піде на благодійність.

Го - одна з найдавніших настільних ігор. Складність навчання штучного інтелекту грі в го пов'язана з цілим рядом особливостей гри, включаючи неможливість перебору всіх доступних варіантів розвитку подій - число допустимих комбінацій в го перевищує число атомів в всесвіті.

Джерело: The Verge
Переглядів: 353 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0