13.00.30
«10 споживчих трендів 2017 року» від Ericsson ConsumerLab: штучний інтелект, змішана реальність, «соціальні бункери» і ін.
      За підсумками вивчення користувальницьких очікувань, компанія Ericsson представила свій прогноз «10 споживчих трендів 2017 року». На думку дослідників, центральною темою наступного року стане штучний інтелект, який поступово стає невід'ємною частиною життя людини як на робочому місці, так і в соціумі в цілому.

Отже, повний список 10 головних споживчих трендів на 2017 рік виглядає наступним чином:

1. Штучний інтелект всюди: 35% інтернет-користувачів хотіли б бачити ШІ своїм віртуальним робочим асистентом, а кожен четвертий - в ролі свого безпосереднього керівника. У той же час, майже половина опитаних стурбовані тим, що робота з ШІ стануть причиною втрати робочих місць.

2. Прискорення розвитку інтернету речей: Споживачі активно використовують програми для автоматизації тих чи інших аспектів їхнього життя, прискорюючи загальний розвиток інтернету речей. Двоє з п'яти не сумніваються, що незабаром смартфони зможуть вивчати їх звички і самостійно виконувати ту чи іншу роботу від їх імені.

3. Самокеровані автомобілі: Можливо, в майбутньому, водіїв зовсім не буде. Кожен четвертий пішохід, переходячи дорогу, відчував би себе впевненіше, якби знав, що всі автомобілі самокеровані. 65% опитаних вже хочуть собі такий автомобіль.

4. Змішана реальність: Чотири з п'яти користувачів віртуальної реальності впевнені, що вже через три роки віртуальну реальність неможливо буде відрізнити від фізичного світу. Половина опитаних вже цікавиться предметами, які дозволили б їм в реальності взаємодіяти з віртуальними об'єктами.

5. Нові виклики для людського організму: Учасники опитування припускають, що з появою автопілотуємих машин, транспортні хвороби будуть рости. Троє з десяти опитаних передбачають появу відповідних таблеток. Кожен третій готовий користуватися засобами від захитування під час використання додатків віртуальної і доповненої реальності.

6. Парадокс безпеки: Більше половини користувачів вже використовують системи екстреної сигналізації, відстеження або повідомлень в своїх смартфонах. Однак серед тих, хто відчуває себе безпечніше, користуючись смартфоном, троє з п'яти зізналися, що ризикують більше саме тому, що покладаються на свій смартфон.

7. Соціальні «бункери»: Сьогодні люди перетворюють свої соціальні мережі в своєрідні «бункери». Для кожного третього соціальні мережі є основним джерелом новин. При цьому кожен четвертий цінує думку своїх віртуальних друзів більше, ніж думки політиків.

8. Особиста доповнена реальність: Більше половини опитаних хоче собі окуляри доповненої реальності для підсвічування темних ділянок та оповіщення про небезпеку. Кожен третій хотів би з їх допомогою міняти або прибирати дратівливі його елементи навколишнього середовища.

9. Питання приватності: Двоє з п'яти просунутих інтернет-користувачів хочуть використовувати тільки захищені сервіси, але думки звичайних людей розділилися. Майже половина згодна просто на «досить хороший» рівень приватності, а кожен третій впевнений, що поняття приватності в інтернеті більше не існує.

10. Високі технології для всіх: Двоє з п'яти просунутих інтернет-користувачів хочуть отримувати всі продукти і сервіси від 5 найбільших ІТ-компаній. Однак, троє з чотирьох опитаних впевнені, що це стане можливим не раніше, ніж через 5 років.

Глава дослідницького центру Ericsson ConsumerLab Майкл Бйорн зазначив зростаюче зростання популярності віртуальної реальності.

«Те, що ми називаємо реальністю, стає все більш особистим і персоналізованим. Споживачі хочуть не тільки підтримувати контакти зі схожими на себе віртуальними друзями в соціальних мережах, але і підлаштовувати під себе реальний світ. Їм цікавіше отримувати нові враження за допомогою доповненої і віртуальної реальності».

Люди як і раніше хочуть, щоб майбутнє було повністю мобільним. Це тягне за собою швидке зростання попиту на надійні зарядні пристрої та швидкісне підключення до мережі. А ці вимоги - не що інше, як можливості, які в майбутньому нададуть нам мережі 5G.

За словами Надії Васильєвої, генерального директора «Майкрософт Україна», ключові тренди в споживчому сегменті будуть нерозривно пов'язані зі сферами машинного навчання, аналітики великих даних і інтернету речей.

«Це ті ключові технологічні тенденції, які будуть актуальні в перебігу наступних років. Звичайно, жодна з цих технологій сама по собі вже не може існувати без хмарних сервісів, які вже давно переросли «тренд». За останніми даними, проникнення інтернету в Україні досягла 66%. Це означає, що 2/3 Українців (або 22 млн чоловік) так чи інакше працюють з хмарами».

Відзначимо, що прогноз «10 споживчих тенденцій» складено глобальним дослідницьким центром Ericsson ConsumerLab, який понад 20 років вивчає споживчі активності в усьому світі. Дане дослідження було проведено за допомогою онлайн-опитування активних інтернет-користувачів в 14 містах великих по всьому світу в жовтні 2016 року року. З повною версією дослідження можна ознайомитися за наступним посиланням.

Джерело: Ericsson ConsumerLab

Переглядів: 337 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close