DVI

Вівторок, 20.03.2018, 00.13.12
Головна » 2016 » Вересень » 14 » 10 міфів про IT-Сектор України
13.00.49
10 міфів про IT-Сектор України

      Захмарні за мірками України заробітки в IT-галузі не дають спокою десяткам тисяч початківців тестувальників, а з недавніх пір - навіть президенту. IT-бізнес - надія і біль країни. Він локомотив і одночасно п'яте колесо у вітчизняній ресурсної економіці. Він заробляє мільярди доларів, але ніхто не знає, скільки з них потрапляє в Україну.

Він предмет гордості «політехів» і джерело підлеглих для системних архітекторів Массачусетського технологічного.
Стихійно в лічені роки піднялася з небуття IT-галузь України сьогодні овіяна безліччю вигадок, упереджень, міфів. Це зайвий раз підтвердило опитування лідерів думок сфери інформаційних технологій, який провела ЕП.

Міф №10. В Україні невисокий рівень інтернет-проникнення.

Незважаючи на офіційні цифри, рівень інтернет-проникнення в Україні один з найвищих в світі. А його якість, крім мобільного, набагато вище середнього.

Міф №9. Українські банки відстають в області IT-інфраструктури та сервісів від західних.

Технологічно українські банки одні з кращих в світі, стверджує Віктор Компанієць, провідний інвестиційний менеджер DigitalFuture. Безліч «західних» технологій розроблені саме в Україні: онлайн-транзакції, масові операції з дебетними картами, овернайт-диллинг і багато іншого.

Міф №8. В Україні дуже багато програмістів.

Якщо подивитися на статистику в глобальному масштабі, то в Україні на порядок менше програмістів навіть у порівнянні з найближчими сусідами. У Польщі працює близько 300 тис програмістів, в Німеччині - трохи більше 450 тис. В Ізраїлі кількість фахівців, що працюють в IT, становить 12% від усього працездатного населення. У порівнянні з Китаєм, США або Індією українські цифри ще менш значні. Згідно Evans Data, через два роки кількість програмістів в США складе 4,5 млн, в Китаї - 2 млн, в Індії - більше 5 млн, говорить Олексій Вітченко, СЕО і засновник Digital Future.

Міф №7. Українські стартапи масово їдуть за кордон і не приносять користь бюджету країни.

Вони не виїжджають з України, вони будують офіси продажів по всьому світу. При цьому розробка і люди часто залишаються в Україні. Хоча певний відтік фахівців все-таки існує. Це пов'язано з тим, що сусідні держави пропонують їм комфортні умови для ведення бізнесу, в тому числі гарантують безпеку діяльності. Держава починає йти назустріч IT-бізнесу, розуміти його специфіку та важливість. Це допоможе не тільки зберегти в Україні підприємців, а й повернути тих, хто виїхав раніше.

Міф №6. Міжнародні інвестори не хочуть інвестувати в українські проекти, тому що бояться війни.

У 2015 році в українські IT-компанії було інвестовано понад 130 млн дол, що на 237% більше, ніж в 2014 році. При цьому 48% капіталу угод прийшло саме від міжнародних інвесторів, що підтверджує їх інтерес до українських розробок. Всього було проінвестовано 66 IТ-компаній. Це непоганий результат - щотижня укладається угода. Якщо інвестори бачать перспективу проекту і бізнес-вигоду, то війна не стане перешкодою для укладення угод. Таким прикладом є Ізраїль, який в 2015 році залучив понад 11 млрд дол.

Міф №5. В Україні мало стартапів, і в світі про них не знають.

В Україні існує 2,5 тис стартапів на різних стадіях розвитку і в найближчі роки їх буде до 5 тис, вважає глава Асоціації венчурного капіталу і прямих інвестицій (UVCA) Андрій Колодюк. Збільшується не тільки кількість, але і якість стартапів. У січні 2016 року у конференції СES в Лас-Вегасі були представлені сім стартапів з України. У 2015 році їх було всього два.

Міф №4. Для IT-сектора не потрібно створювати спеціальні стимуляції.

Майже всі країни світу з найбільш розвиненими технологіями практикують значні стимуляції і вводять спецумови для сектора. Керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв наводить приклад чотирьох пунктів, які треба було зробити в Україні «на вчора». Перший - технологічні парки з податковими пільгами. Другий - робоча віза за один день. Третій - незалежні суди для компаній з Парку високих технологій по Delaware / Englishlaw.

Мова про те, щоб заборонити там українське законодавство і працювати в Україні за міжнародним правом. Грубо кажучи, поки українські суди продажні, є сенс створити віртуальну Україну, в яку не зможе потрапити український чиновник. Четверте - українська держава за правилами венчурної індустрії роздасть п'яти українським фондам по 50 млн дол для інвестицій, і ще п'ять венчурних фондів створить спільно з американськими, ізраїльськими, китайськими, канадськими та іншими керівниками.

Міф №3. Україну врятує копіювання західних моделей інноваційних економік.

На думку співзасновника і CEO «Креативного кварталу» Іллі Кенігштейн, такий міф поширений в країні і навіть в уряді.

«Подібний підхід - це культ карго, тубільне тлумачення економічних процесів крізь призму будівництва дерев'яних літаків і злітних смуг в надії на те, що з неба полетять вантажі з намистом і їжею. Наша держава стимулює НЕ інновації, як це відбувається в Ізраїлі або США, а еміграцію», - іронізує Кенігштейн.

Він акцентує увагу на тому, що в українській IТ-індустрії відсутні мости між вузами і бізнесом, вченими і інфраструктурою, державою і стартапами. Немає компаній по трансферу технологій, венчурних фондів, повноцінного захисту інтелектуальної власності.

Міф №2. В Україні успішними стають тільки аутсорсингові IT-компанії.

Дійсно, в Україні є сотні успішних IT-компаній, які займаються аутсорсингом. IT-аутсорсинг став третьою сферою в Україні за обсягами експорту, досягнувши 2,5 млрд дол, що формує 3% українського ВВП. Серед таких компаній - Ciklum, Luxoft, Epam.

При цьому в Україні не менше історій успіху продуктових компаній, які оцінюються десятками і сотнями мільйонів доларів. Серед прикладів - Jooble, PaymetWall, Augmented Pixels, Sixa, Terrasoft, Grammarly і Depositphotos.

Українці створили гаджет Petcube з камерою для інтерактивного спілкування з тваринами. Компанія Concepter випустила спалах iBlazr для iPhone. Пристрій стало поки єдиним українським продуктом, який продається на полицях магазину Apple Store в усьому світі.

Міф №1. IT-сектор - драйвер української економіки.

Безумовно, IT-сектор - перспективний сектор і важлива складова економіки. Експорт IT-послуг України в 2015 році склав близько 2,1 млрд дол. Це 2,5% ВВП, 50 дол на одного жителя в рік, 24 місце в світі за Індексом привабливості сервісів. Для порівняння: Білорусь - 1 млрд дол, 5% ВВП, 75 дол на жителя, Ізраїль - 10 млрд дол, 1 200 долл на жителя.

Поки рано заявляти, що саме IT є локомотивом економіки. Одна з причин - в країні мало IT-компаній, що пропонують унікальний продукт, близько 90% ринку працює на аутсорсинг. Інноваційні стартапи, які найбільш цікаві інвесторам і могли б залучити потік зарубіжних інвестицій в країну, складають незначний відсоток. Також український сектор IT НЕ сконцентрував значну частину працюючих людей, тому він поки не впливає на рівень життя основної частини населення.

«На нас чекає величезна робота зі створення екосистеми, підвищенню якості бізнес-клімату та розвитку інноваційного підприємництва. Тільки після цього IT-сектор зміцниться і стане флагманом економіки, здатним зробити справжній прорив», - вважає Вітченко.

Джерело: Економічна Правда

Переглядів: 177 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: