DVI

Неділя, 22.07.2018, 15.56.52
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » ПК » Материнська плата (motherboard) » Як вибрати материнську плату
Як вибрати материнську плату
dviДата: Четвер, 16.06.2011, 12.48.08 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн
Материнська плата (материнка, мамка) – це сама найбільша і сама головна плата в комп'ютері. Саме до неї підключаються всі комплектуючі комп'ютера. Для того, щоб приступити до її вибору ви повинні більш менш розбиратися в інших комплектуючих комп'ютера, оскільки цей вибір дуже сильно залежить від вибору комплектуючих.

Тільки після їх вибору ви зможете дізнатись чи підійде вам, вибрана вами, материнська плата чи вам потрібна якась інша. Ознайомитися з вибором інших комплектуючих ви можете на сторінках цього невеличкого сайта і це не займе у вас багато часу. Якщо ви вже вибрали собі інші комплектуючі або більш менш розбираєтесь в них, то можемо перейти до вибору материнської плати. Для цього слід звернути увагу на:

Чіп.


Вибір чіпів сьогодні є надзвичайно великим і різноманітним. Розглядати їх всіх ми не будемо, але коротко опишемо на що потрібно звертати увагу при виборі чіпа. Вибираючи чіп, потрібно враховувати вибір процесора, відеокарти, оперативної пам'яті і жорсткого диску.

Вибравши процесор, ви вибрали і socket (гніздо) з допомогою якого процесор буде підключатися до материнської плати. Socket процесора і socket материнської плати обов ' язково повинен бути однаковий. Інакше ви просто не зможете підключити процесор. Сьогодні виробник процесорів AMD широко використовує дещо старіший Socket 754 (S754) і новіший Socket 939 (S939) . Intel має свої – старіший Socket 478 (S 478 ) і новіший Socket 775 (S 775 або LGA775 ). Такі самі Socket -и вказуються в характеристиках материнок, що і показує для яких процесорів підходить та чи інша материнка. Вибравши материнську плату з новішим Socket -ом, ви зможете поміняти ваш процесор на значно новіший, ніж у вас є зараз. Старий Socket може дозволити заміну лише на трохи кращий процесор, який суттєвого приросту продуктивності не дасть. Слід зазначити, що найближчим часом старіший Socket може знятися з виробництва.

Вибравши відеокарту, ви вибрали і інтерфейс з допомогою якого буде підключатися відеокарта до материнської плати. Сьогодні стоїть вибір між AGP 8x ( в характеристиках AGP) і PCI Express x16 (PCI-E x16). На сучасних материнках, як правило, є слот (гніздо) лише для одного з вище зазначених інтерфейсів. Тобто, якщо ви вибрали відеокарту з інтерфейсом AGP 8x, то вам підійде лише та материнка, в якої буде AGP слот (гніздо). Ну і навпаки. Для PCI Express x16 інтерфейсу вам потрібен PCI Express x16 слот. Сьогодні різниця між цими інтерфейсами в продуктивності дуже мала. PCI Express x16 є новішим інтерфейсом, але сьогодні отримати більшу продуктивність завдяки цьому інтерфейсу не вдасться. Все ж таки, якщо ви плануєте з часом поміняти свою відеокарту на новішу, то варто віддавати перевагу PCI Express x16 , оскільки дуже скоро він повністю замінить AGP 8x .

Оперативна пам'ять також має різні інтерфейси. Інтерфейс оперативки і слот (гніздо) на материнці обов'язково повинні співпадати. Якщо ви вибрали оперативку з інтерфейсом DDR , то на материнці повинен бути слот (гніздо) DDR , якщо вибрали з DDR2 – то слот (гніздо) DDR2 . В характеристиках, як правило, вказується подібне: DDR 400 або Dual DDR2 667 , де DDR і DDR2 – показує який слот (гніздо) є на материнській платі, а 400 і 677 – показує частоту шини в МГц.

В домашніх ПК жорсткий диск можна підключити до материнської плати з допомогою трьох інтерфейсів. Жорсткі диски з інтерфейсом ATA (UltraDMA, IDE) можуть підключитися до любої материнської плати, а вінчестери з SerialATA (SATA) і SerialATA II (SATA II) лише до тої, яка має SerialATA або SerialATA II слот (гніздо). Слід також сказати, що материнська плата з підтримкою SerialATA дозволяє підключати вінчестери з інтерфейсом SerialATA II. І навпаки, материнка із SATA II дозволяє підключити SATA-вінчестери. Для цього достатньо переставити перемичку. В обоїх випадках жорсткі диски будуть працювати як звичайні SerialATA вінчестери. Для того, щоб використовувати всі переваги SerialATA II необхідна материнська плата зі слотом (гніздом) SerialATA II. Купивши материнську плату із SATA слотом (гніздом) ви зможете підключити до неї жорсткі диски з трьома різними інтерфейсами (ATA, SATA і SATA II). Про наявність SATA слота свідчить відповідне слово в характеристиках - SATA або SATA II.

Додаткові функції.


Також варто звернути увагу на деякі показники, які не завжди описуються в характеристиках, але можуть бути суттєвими саме для вас.

Бажано звернути увагу на кількість PCI -слотів. В такі слоти запихаються внутрішні модеми, мережеві карти, звукові карти, RAID- котролери, SCSI- контролери, ТВ-тюнери і інші специфічні пристрої. Як правило на материнських платах розташовано від 3-ох до 6-ти таких слотів. Саме тому краще зразу підрахувати кількість необхідних слотів, щоб потім не прийшлось міняти цілу материнку.

Також можна звернути увагу на кількість IDE-слотів (до них підключають жорсткі диски, CD-ROM, DVD-ROM, DVD-RW та інше). Як правило, таких слотів є два. Один IDE-слот дозволяє підключити два пристрої. Також слід звернути увагу на кількість SATA -слотів (показує скільки SATA -вінчестерів можна підключити), USB-слотів (до них підключають сканери, принтери, цифрові камери, Bluetooth і багато іншого), DDR -слотів (до них підключають плати з оперативною пам'яттю). Особливу увагу слід звернути на USB -слоти, оскільки з кожним роком все більше пристроїв переходять на цей інтерфейс.

Для того, щоб взнати кількість слотів, необхідно в характеристиках знайти подібні рядки: 5xPCI, 4xDDR, 2xIDE, 4xSATA, 4xUSB, де цифри 5, 4, 2 означають кількість слотів.

Майже всі сучасні материнки мають інтегровану звукову карту, яка не може зрівнятися з професіональними картами, але повністю задовольняє більшість користувачів. Більшість з них підтримують 6-ти канальний (6ch audio) або 8-ми канальний звук (8ch audio), тобто дозволяють підключати до 6-ти або 8-ми колонок.

Багато сучасних материнок має інтегровану мережеву карту, яка необхідна для створення локальних мереж. В характеристиках про наявність цієї карти свідчать слова LAN або Gigabit LAN .

Також слід зауважити, що різні виробники по різному ставляться до можливості розгону процесора. Наприклад, материнські плати від Intel взагалі не дозволяють розганяти процесори. А ось виробники ASUS, AOpen, Abit, Gigabyte, MSI навпаки вітають такі дії і часто постачаються зі спеціальними програмами для цього.

Фірма виробник.


До вибора виробника слід віднестися дуже серйозно. Всі, вище перераховані можливості, не принесуть вам радості, якщо робота материнки буде нестабільною. Краще віддавати перевагу відомим фірмам: ASUS, Abit, AOpen, DFI, Gigabyte, Intel и MSI.
Форум » ПК » Материнська плата (motherboard) » Як вибрати материнську плату
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: