DVI

П'ятниця, 18.01.2019, 11.25.45
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Варто знати » Цікаво знати » Долаємо зимову депресію
Долаємо зимову депресію
dviДата: Середовище, 17.11.2010, 20.51.51 | Повідомлення # 1
Бог :-)
Група: Адміністратори
Повідомлення: 77Репутація: 32767  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн

У принципі, простіше називати цей різновид депресії сезонною депресією, або депресією осінньою. Від звичайної депресії це явище відрізняється сезонністю - приблизно в один і той же час у багатьох людей виникає депресія. Не так давно вчені довели, що максимальний вплив на появу депресії надає зміна світлового режиму - у зимовий сезон кількість денного світла різко обмежується. У підсумку все це впливає на самопочуття.

Для більшості людей все це починається з скороченням світлового дня, і може тривати кілька тижнів. Вперше випадок осінньої / зимової депресії був виявлений в 1845 році, а офіційно цей розлад було занесено в медичні довідники в 1980-му році.

Симптоми

Осіння / зимова депресія досить легко відрізнити від депресії звичайної. Є кілька характерних симптомів, за якими ви можете розпізнати це захворювання:

Розлад сну: Ви втомилися, але ввечері довго не можете заснути. Якщо ж заснути вдалося, то сон не допомагає вам освіжитися. Постійно хочеться спати, ви відчуваєте брак сил.

Фізичні прояви: може виявлятися біль у животі, набір ваги, іноді відчувається біль у суглобах.

Депресія: власне, це найнеприємніше. Людині постійно сумно, деякі відчувають самотність, незважаючи навіть на велику кількість людей. Людина відходить від друзів і сім'ї, і вважає за краще самотність. Негативні почуття викликають найменші події, маленькі неприємності, на які раніше людина просто не звертав увагу. Все це можна назвати ще словом "хандра".

Відхилення в поведінці: сконцентруватися практично неможливо, справи відкладаються в довгий ящик, підвищується апетит, зменшується сексуальність.

Що є причиною осінньої / зимової депресії?

Незважаючи на те, що цей різновид психологічного розладу відкрили більше ста років тому, його природа все ж таки залишається таємницею. Так, багато в чому все це пов'язано зі скороченням світлового дня, але вчені вважають, що є і ще чинники.

Що стосується світла, то тут все зрозуміло - світло впливає на вироблення серотоніну, і починає вироблятися гормон мелатонін, який, як вважають вчені, і викликають зазначені вище симптоми депресії.

Деякі вчені також вважають, що причиною осінньої / зимової депресії є порушення роботи біологічного годинника людини.

Група ризику

Цікаво, що найбільше до цього розладу схильні жінки, чоловіки, звичайно, теж відчувають схожі симптоми, але не настільки сильно, як жінки. Крім того, максимальна кількість страждаючих цим синдромом - серед людей середнього віку, жінки і чоловіки років 30-ти і вище.

Сильно такий симптом проявлятися серед офісних працівників, також серед тих, хто працює ночами і спить вдень. І ще - чим далі ви живете від екватора, тим сильніше виявляється цей синдром. Особливо сильно осіння / зимова депресія проявляється серед жителів скандинавських країн.

Що можна зробити?

Простіше кажучи - скоротити зиму. Але, оскільки не кожен може літати на відпочинок щомісяця, то треба виконувати такі дії:

Використовувати світлотерапії: цей вид "лікування" допомагає ліквідувати депресію шляхом висвітлення свого будинку світлом, спектр якого близький до натурального.

Дієта: використовуйте продукти харчування з не дуже високою кількістю жила. Крім того, не споживайте кофеїн і цукор.

Трав'яні настої: чи варто використовувати також трав'яні настої, які допомагають уникнути депресії, або значно знизити симптоми.

Зниження стресів: зменшення стресових ситуацій - ось ще один хороший спосіб уникнути депресії.

Вправи: фізичні вправи допомагають поліпшити як фізичне, так і психологічний стан організму.

Прогулянки: намагайтеся кожні 30 хвилин проводити на відкритому повітрі, особливо тоді, коли можна насолодитися сонячними променями.

Антидепресанти: цей різновид ліків не особливо рекомендується, проте в крайньому випадку можна застосовувати і такий засіб.

У принципі, для подолання депресії можна переселитися в більш південні регіони, де сонця все ж таки побільше. Як це зробити? Просто подати оголошення про продаж нерухомості і через місяць переїжджати.

FuryДата: П'ятниця, 20.04.2018, 18.48.10 | Повідомлення # 2
Група: Користувачі
Повідомлення: 6Репутація: 0  ±
Зауваження:  ±
Статус: Оффлайн
ладно
Форум » Варто знати » Цікаво знати » Долаємо зимову депресію
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: